Säsongspremiären närmar sig !

Full aktivitet i garaget med att gå igenom bilarna för tillfället inför säsongstarten, även om det ser avlägset ut för tillfället med all snö och kyla så brukar det oftast gå snabbt när det vänder. Vi brukar starta i andra hälften av april och det blir väl samma i år får vi hoppas, men allt ska i alla fall vara i ordning så det bara är att köra igång då värmen kommer. /Thomas

Öppettider

Balaclava (Heltäckande huva lånas på plats) och används under hjälmen för att hålla denna fräsch och tvättas mellan varje användare, eller ännu hellre ta med egen hjälm. Nya Balaclavor finns även att köpa för de som vill ha egna.

Våra öppettider för Drop-in körning följer nedan:

Alla dagar kl. 11,00-17,00 tills vidare

Bokningar av de olika Tävlings alternativen för grupper:

Ring 0705-905064 för att boka in en tävling för grupper, vi startar 13:e april med bokningar om vädret tillåter.

Info om bokningar

Vi tar emot kontanter, kort och swish samt epassi som betalning.

Vid lån av hjälm ska alla använda Balaclava (Heltäckande huva) under hjälmen som tvättas mellan varje användare, eller ännu hellre ta med egen hjälm.

Vi godtar inte avbokningar, utan var säkra på att ni verkligen vill och kan köra innan ni bokar en tävling.

Regn är ingen orsak för utebliven körning, vi har regnkläder för utlåning.

Samtliga deltagare rekommenderas att vara på plats innan bokad tid så att vi kan utnyttja hela er inbokade tid på banan.

Deltagare och kunder som inte följer regler och uppträder okej kan bli avplockade från banan (körning) och eventuellt anläggningen.